Úprava osciloskopu H313

 

Před nějakým časem se mi dostal do ruky, za hrst drobných, ruský Osciloskop H313 dokonce i s návodem v azbuce, ale bez měřících kabelů. Zkusil jsem tedy vyměnit stávající BNC konektory za nové. Ty původní jsou o něco menší než klasický konektor na osciloskopické sondě. Zakoupil jsem 2 nové BNC konektory za 8Kč/kus a vyměnil za staré v osciloskopu.
Pro testování jsem použil osciloskopickou sondu do 40 MHz, a jako zdroj signálu jsem si koupil stavebnici signálového generátoru sin, trojúhelník, obdélník s pevnou frekvenci 1kHz a nastavitelnou výstupní úrovní 0 – 100 mVrms. v GM za 198Kč.
Původně jsem si myslel, že budu muset nějak nastavit ladící kondenzátor v osciloskopické sondě, ale nenastavoval jsem nic. Výsledky měření jsem zdokumentoval, viz foto níže, tak posuďte sami.
Možná časem dodám další obrázky z měření s tímto kukátkem. Vím, že tento analogový osciloskop není bůh ví co, ale myslím si že, pro začátek a pochopení principu měření s osciloskopem je dostačující.

 

 

1 odpověď

  1. Kocuro napsal:

    Není kdoví co? Asi ne. Ale jak jsem ho chtěl, když mi bylo těch -náct let! Škoda, že se to tehdy u nás neprodávalo. A tady konečně vidím, co je uvnitř a s těmi tesláckými knoflíky vypadá moc hezky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *